W ramach prowadzonego leczenia nasi terapeuci stosują techniki osteopatyczne

Medycyna osteopatyczna to element systemu opieki zdrowotnej z ponad 100-letnią tradycją.Podstawą działania osteopaty jest rzetelna wiedza medyczna oraz w razie potrzeby ścisła współpraca z innymi specjalistami. Skuteczność leczenia osteopatycznego opiera się na diagnozie postawionej na postawie ogólnego badania medycznego oraz specyficznego klinicznego badania osteopatycznego. W niektórych przypadkach niezbędne jest także posłużenie się badaniami dodatkowymi (USG, RTG, MRI itp.) i/lub laboratoryjnymi.

Leczenie osteopatyczne opiera się na technikach manualnych ( są to zabiegi wykonywane ręcznie)

Osteopatię od większości metod leczenia manualnego odróżnia fakt traktowania ciała ludzkiego jako całości.Osteopata nie leczy jednej części ciała czy narządu ale zajmuje się Pacjentem kompleksowo, skupiając się na przyczynie dolegliwości, a nie tylko na objawach.

Ogólny schemat wizyty osteopatycznej

Pierwsza wizyta w gabinecie osteopaty składa się z trzech elementów

Wywiadu podczas którego terapeutaszczegółowy wywiad medyczny dotyczący aktualnych dolegliwości, z którymi zgłasza się Pacjent. Wywiad ten obejmuje nie tylko okoliczności powstania dolegliwości, sytuacji nasilających i łagodzących objawy, ale również odnosi się do historii medycznej pacjenta (tzn. wcześniejszych urazów, operacji, przebytych chorób) czy charakteru wykonywanej pracy

Badania przedmiotowego podczas którego terapeuta przeprowadza badanie ogólnej postawy ciała Pacjenta i ocenę ruchomości jego kręgosłupa i stawów obwodowych. Konieczne jest również przeprowadzenie testów ortopedycznych, neurologicznych, naczyniowych i dotyczących narządów wewnętrznych.

Diagnozy ,po zebraniu pełnego wywiadu oraz przeanalizowaniu wyników testów diagnostycznych stawiana jest diagnoza. Pacjent dowiaduje się na jakie schorzenie cierpi, a także co jest jego przyczyną. Powodem dolegliwości mogą być napięcia oraz dysfunkcje innych części ciała, często zlokalizowane z dala od źródła bólu

Po postawieniu diagnozy Pacjent jest informoway o planie leczenia oraz jego kosztach ,samodzielnie decyduje  na jego realizację.